Svet-Stranek.cz
HANDI HELP SERVIS, v.o.s.

Šance pro mládež:

Šance pro mládež

Mezinárodní mobilita mládeže II.
Projekt začínáV lednu letošního roku jsme zahájili práci na projektu mezinárodní mobility mládeže. Jedná se o náš druhý projekt tohoto zaměření, který jsme se rozhodli realizovat po zkušenostech v této oblasti a s touto cílovou skupinou.


Práci na projektu jsme začali oslovováním organizací, které pracují s  osobami se zdravotním postižením. Dále pak jsem zaměřili na průzkum trhu v oblasti hledání dodavatele zahraniční stáže, kterou i tentokrát budeme realizovat v Itálii.


Měsíc únor byl věnován komunikaci s úřady práce a přípravou náborových seminářů, které plánujeme na těchto úřadech uskutečnit v měsíci březnu 2020.

Ze strany úřadů práce jsme se setkali s velice dobrou odezvou a vstřícným přístupem k uspořádání prezentace projektu.


21.února 2020 jsme navštívili italského partnera s cílem probrat detaily projektu, jeho práce a našich představ. Návštěva byla velice přínosná pro další budoucí spolupráci.Bohumín, 28. února 2020


Ing. Karin Klusová

expert pro práci s cílovou skupinou

Z důvodů pandemie covidu - 19 je tento projekt na dobu od 1. 4. 2020 do 31. 12. 2020 přerušen.
Další aktivity plánujeme opět od ledna 2021.

Projekt pokračuje i v době nouzového stavu a omezením vlády


Po přerušení projektu z důvodu pandemie covidu jsme opět, od 1. ledna 2021, začali s realizací projektu, konkrétně s náborovými aktivitami.


Oslovili jsme opět naše partnery, neziskové organizace a neposlední řadě kontaktní pracoviště úřadů práce Moravskoslezského kraje. Všechny oslovené úřady práce zareagovaly, avšak jen s nabídkou distribuce letáčků projektu. Díky pokračujícímu nouzovému stavu a přísným hygienickým opatřením jsme nemohli bohužel realizovat informační a náborové semináře přímo na pobočkách úřadů práce.


Vyjímku udělalo kontaktní pracoviště v Havířově a díky jeho spolupráci a vstřícnosti jsme měli možnost oslovit zájemce o účast v projektu prostřednictvím individuálních náborových a informačních seminářů.


Ze šesti přítomných uchazečů o zaměstnání projevili 4 zájem o účast v projektu a účast na zahraniční stáži.

Nyní pokračujeme s náborem vhodných uchazečů a přípravou prvního osobního setkání se všemi zájemci o účast v projektu, které plánujeme na měsíc červen 2021.Bohumín 30. dubna 2021


Ing. Karin Klusová

expert pro práci s cílovou skupinou

Aktivity projektu v roce 2022V březnu 2022, po další vlně pandemie covid – 19, jsme zahájili náborové aktivity projektu s cílem zrealizovat od první poloviny měsíce září 2022 mezinárodní stáž v Itálii. Především díky vstřícnosti kontaktních pracovišť Úřadů práce v Havířově a Karviné jsme získali pro účast v projektu další aktivní zájemce.

 

V měsíci dubnu 2022 jsme zahájili pravidelné aktivity projektu a máme za sebou individuální pohovory, skupinové testování vč. jeho vyhodnocení a závěrečnou individuální konzultaci.

 

Od konce měsíce května 2022 budeme realizovat další skupinové aktivity, vč. jazykové výuky.

 

V současné době máme uzavřeno sedm dohod o vstupu do projektu s účastníky, kteří mají zájem o realizaci mezinárodní stáže. Dalším potenciálním účastníkům je projekt stále otevřen.

 

Bohumín 16. května 2022

 

Ing. Karin Klusová,

Expert pro práci s cílovou skupinou   

   


návštěvníků stránky
celkem152 351
tento týden4
dnes4